Audemars Piguet saat alan yerler

İkinci el Audemars Piguet Saat Alan Yerler

İkinci el Orjinal Audemars Piguet Saatleriniz firmamız tarafından değerinde ve nakit olarak alınır. Kullanmadığınız orjinal saatlerinizi satmayı düşündüğünüz taktirde uzun yıllardır bu işi yapan firmamızdan fiyat almadan saatinizi satmayın. Saatinizi satmak artık çok kolay. Dilerseniz saatinizin resmini varsa sertifakası ile birlikte whatsapp numaramız olan 0532 456 17 34 nolu telefona göndermeniz veya ikincielsaatci@gmail.com mail adresine yada sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Audemars Piguet saat fiyatları en iyi ve uygun bir şekilde sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

ikinci Audemars Piguet saat alanlar

Audemars Piguet Kuruluş

  Audemars Piguet'in uzun geçmişi, 23 yaşındaki Jules Audemars'ın 21 yaşındaki Edward Piguet ile aynı zamanda eğitimli bir saat üreticisi olan ve her ikisi de Le Brassus'un memleketi olan devlet okulu bitirdikten sonra ticaretini öğrendikten sonra güçlerini birleştirdiği 1875 yılına dayanır. O zamanlar, Jules kendi ailesinde çalışan bir atölyeden karmaşık "ebruches" (boş saat hareketleri, bir saat üreticisi tarafından işlenecek ve takılacak) üretirken, Edward kendi kendini "repasseur" olarak çalıştırıyordu. Saatin son yönetmeliğini yapan bir usta saatçi. Cenevre'den gelen emirler sayesinde Audemars, okullardan öğrendiği Edward Piguet'ten biri olan daha fazla saat yapımcısına katılmak zorunda kaldı. Hemen sonra, Onlar, yerleşik firmalar için tedarikçiler olarak çalışmayı bırakmaya karar verdiler ve bunun yerine karşılıklı tutkuları olan karmaşık saatleri üretip pazarladılar. Audemars, Piguet & Cie doğdu.

  Audemars başlangıçtan beri, Audemars üretimden ve teknik açıdan sorumluyken, ortağı Piguet satış ve yönetime odaklanmıştı. Bu formül, kurucuların ölümünden sonra sürdürülecek kadar iyi çalıştı: teknik konulardaki en önemli sorumluluk, Audemars ailesinin üyeleriyle birlikte, ticari işler ise Piguet ailesinin elinde idi.

  Audemars Piguet, kurucu aile tarafından sahip olunan en eski saat üreticisidir. Audemars veya Piguet ailelerinin bir üyesi, şirketin 1882'deki doğumundan bu yana her zaman yönetim kurulunda oturdu ve böylece şirketin kaderine doğrudan katkıda bulundu.

  Audemars Piguet saatçilik tarihi zaman çizelgesi:

  1899 Audemars Piguet atölyelerinden bir "Grande Complication" cep saati ortaya çıkıyor. Bu üç gong üzerinde büyük ve küçük grev ve dakika tekrarlayıcı chiming ile donatılmış, bağımsız gong, sürekli takvim, deadbeat saniye ve atlama saniye (ikinci bir göstergenin beşinci,) ve bölünmüş saniye el ile kronograf bir grev ile.

  1915 Audemars Piguet, tüm zamanların en küçük beş dakikalık tekrarlayıcı hareketini yaratarak, bugüne kadar eşsiz bir dünya rekoru kırdı.

  1921 Audemars Piguet, calibre HPVM10 tarafından yönetilen ilk atlama saati kol saatini yaratıyor.

  1946 1.64 mm kalınlığındaki kalibreli 9 '' 'ML sayesinde, Audemars Piguet bir kol saati için dünyanın en küçük elle sarılı hareketini yaratır.

  1955 Daimi takvim mekanizması (calibre VZSSQP) ile donatılmış ilk Audemars Piguet kol saatinin tanıtımı: bu zaman parçası, artık yıllarını dikkate alırken ayların "düzenli" düzensizliğini gösterir.

  1972 Audemars Piguet, guilloché kadranı, sekiz adet altıgen vidayla sabitlenen sekizgen çerçeve ve entegre bileziği sayesinde anında tanınan ilk yüksek kaliteli çelik spor saati Royal Oak'u (2121 kalibrelik) yaratıyor. Saat Gerald Genta tarafından tasarlandı.

  1986 İlk olarak yeni bir dünya: Audemars Piguet ilk ultra-ince kendini sarma turbillon kol saatini (calibre 2870) yapar. Tourbillon arabası şimdiye kadar yapılmış en küçüktür.

  1989 Audemars Piguet, zamanın ikinci bir zaman diliminde görüntülenmesi ve yine tek bir kendi kendine sarma hareketi (calibre 2229/2845) tarafından sürülen ilk kol saati olan Dual Time'ı yaratır.

  1993 Audemars Piguet, ekstrem sporlar için tasarlanan Royal Oak Offshore'ı piyasaya sürdü. Kauçuk kaplı iticilere ve taca sahip, 44 mm büyüklüğünde bir kasa ve 100 metre derinliğe dayanıklı suya sahiptir. Saat anında vuruldu.

  1994 Bu mekanizma şimdiye kadar sadece cep saatleri içine entegre edilmiş olsa da, Audemars Piguet bir kol saati içinde uyuyor ve ilk el-sargı hareketini iki gong (büyük çaplı) ve çeyrek yineleyici ile iki kalibrede sunuyor (calibre 2868).

  1995 Üretim 1992 yılında başlatılan Üçlü Komplikasyonuna bir iki saniyelik kronograf ekliyor, böylece ilk "Grande Complication" kendini sarma kol saatine (calibre 2885) yol açıyor.

  2000 Firmanın kuruluşunun 125. yıldönümünü kutlayan Jules Audemars Dinamograf kol saati (calibre 2891) “Chiming Grand Strike”, Audemars Piguet Classic Collection'a eklendi. Yeni bir kalitatif göstergeyle karakterizedir: Zembere tarafından sağlanan tork.

  2002 30. yıldönümü için Royal Oak, Konsept saatine kendini adamıştır. Estetiği kesinlikle fütüristtir; onun çantası, titanyum ve 602 alacrit için kullanılan malzemeler, son teknoloji araştırmalardan kaynaklanıyor; ve orijinal hareketi (calibre 2896) yeni sofistike zirvelere ulaşır.

  2004 Tradition d'Excellence Koleksiyonunda dördüncü parçanın lansmanı. 20 adet ile sınırlı olan bu Royal Oak hand-wound tourbillon kronografında on günlük bir güç rezervi göstergesi ve 30 dakika sayacı bulunuyor. Saat, 2893 kalibre ile donatılmıştır. Arka kasa ve bilezik 950 platin.

  2005 Audemars Piguet, Edward Piguet Moss Agate Tourbillon'u sunuyor. Bu turbillon, bitki yaşamı motiflerini anımsatan ince benekli bir desenle süslenmiş doğal yarı saydam bir mineral olan, yosun akikinde bir plaka ile donatılan dünyanın ilk saatidir.

  Jules Audemars ve Edward Piguet Audemars Piguet "Minyatür Dakika Tekrarlayıcı & Perpetual Takvimi" Cooke & Kelvey, Londra için üretildi. Audemars Piguet Kol Saatleri ile atlama saatleri - 1921. Audemars Piguet Royal Oak - 1972 14202ST.0.0944ST.01 1986 İlk kendinden kurmalı ultra ince tourbillon kol saati - 1986. Audemars Piguet Royal Oak İkili Zaman 26120ST.OO.1220ST.02 Audemars Piguet Jules Audemars "Chiming Büyük Strike" Audemars Piguet Royal Oak "Konsept" 25980AI.0.0003KE.01 Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon 25969PT.OO.1105PT.01 Audemars Piguet Edward Piguet Moss Akik Tourbillon

İngilizce tam metni aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
Kaynak : https://www.interwatches.com/audemars-piguet-history

  • ikinci el Audemars Piguet saat alanlar
  • Audemars Piguet saat alan yerler
  • Audemars Piguet saatimi nasıl satarım
  • Audemars Piguet saatimi nereye satabilirim
  • Audemars Piguet saatimi satmak istiyorum
  • Audemars Piguet saat alınır
  • Audemars Piguet saat alım satım