ikinci el blancpain saat alan yerler

İkinci el Blancpain Saat Alan Yerler

İkinci el Orjinal Blancpain Saatleriniz firmamız tarafından değerinde ve nakit olarak alınır. Kullanmadığınız orjinal saatlerinizi satmayı düşündüğünüz taktirde uzun yıllardır bu işi yapan firmamızdan fiyat almadan saatinizi satmayın. Saatinizi satmak artık çok kolay. Dilerseniz saatinizin resmini varsa sertifakası ile birlikte whatsapp numaramız olan 0532 456 17 34 nolu telefona göndermeniz veya ikincielsaatci@gmail.com mail adresine yada sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Blancpain saat fiyatları en iyi ve uygun bir şekilde sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

ikinci-el-saat

Blancpain Kuruluş

 18. yüzyılın başlarında, Jehan-Jacques Blancpain tamamen yeni bir iş faaliyetinde potansiyeli gördü: Saatyapımcılığı. 1735'te Blancpain markasını kurdu ve ilk atölyesini Villeret'deki evinin üst katındaki bugünkü Bernese Jura'da kurdu. Adını Villeret belediyesinin resmi emlak siciline kaydederek, bu öncü artık dünyanın en eski saatçilik markası olan bir tesis kurmuştu.

 Blancpain saatleri ilk yıllardan büyük başarılar elde etti ve Jehan-Jacques Blancpain'in mirasçıları onun uzmanlığını sürdürdü.

 1815 yılında, o zamanki aile şirketi olan Jehan-Jacques'in torunu Frédéric-Louis Blancpain, üretim yöntemlerini modernize etti ve geleneksel zanaat atölyesini seri üretim yeteneğine sahip bir sanayi şirketi haline getirdi. Kron-tekerlek mekanizmasını silindir silindiri ile değiştirerek, Frédéric-Louis saat yapım dünyasına büyük bir yenilik getirdi.

 Uzmanlığının kaynakları ile, 19. yüzyılın ortalarında, Blancpain Evi Villeret'te en önemli kuruluş haline gelmişti.

İşçilikten Sanayiye

19. Yüzyılın ikinci yarısında, sanayileşme sürerken, saat yapımcılığı ürünlerinin fiyatları düşüyor ve kapanmak için pek çok atölye çalışması yapıldı. Amerikan rekabeti karşısında, 1865 yılında Blancpain, Suze Nehri tarafından iki katlı bir fabrika inşa etti ve üretim süreçleri için gereken elektriği sağlamak için su gücünden yararlandı. Yöntemlerini modernize ederek ve ürün yelpazesine odaklanarak Blancpain , Villeret'te ayakta kalabilen birkaç saat yapımcısından biri haline geldi.

1926'da, Üretim John Harwood ile bir ortaklığa girdi ve ilk otomatik kol saatini pazarlamaya başladı . Dört yıl sonra, Blancpain sistemi küçük boyutlu saatlere uyarladı ve dünyanın ilk bayan otomatik saati haline gelen Léon Hatot tarafından dikdörtgen "Rolls" la başlattı.

 1932 yılı, ailenin iki yüz yıldan fazla süren firmanın yönetiminin sonunu gördü. Frédéric-Emile Blancpain'in ölümü üzerine, tek kızı Berthe-Nellie, saatçiliğe gitmek istemedi. Ertesi yıl, Frédéric-Emile, Betty Fiechter ve André Léal'a en yakın olan personelin iki üyesi işi satın aldı . Artık firmanın kontrolünde Blancpain ailesinin herhangi bir üyesi bulunmadığı için, iki iştirak, şirketin adını değiştirmek için o sırada olduğu gibi yasalar tarafından zorunlu kılındı. Bundan böyle, firma "Rayville SA, succ. De Blancpain" olarak adlandırılacaktı."Rayville" Villeret'in fonetik bir anagramıdır. Bu isim değişikliğine rağmen, üretimin kimliği devam ettirilmiş ve markanın özellikleri korunmuştur. Betty Fiechter, yeğeni Jean-Jacques Fiechter'in ona katıldığı 1950'ye kadar Blancpain’in yöneticisi olarak kaldı. Birlikte firmaya taze bir ivme kazandırdılar.

İngilizce tam metni aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
Kaynak : https://www.blancpain.com/en/history

  • ikinci el Blancpain saat alanlar
  • Blancpain saat alan yerler
  • Blancpain saatimi nasıl satarım
  • Blancpain saatimi nereye satabilirim
  • Blancpain saatimi satmak istiyorum
  • Blancpain saat alınır
  • Blancpain saat alım satım