İkinci el Chopard Saat Alan Yerler

İkinci el Orjinal Chopard Saatleriniz firmamız tarafından değerinde ve nakit olarak alınır. Kullanmadığınız orjinal saatlerinizi satmayı düşündüğünüz taktirde uzun yıllardır bu işi yapan firmamızdan fiyat almadan saatinizi satmayın. Saatinizi satmak artık çok kolay. Dilerseniz saatinizin resmini varsa sertifakası ile birlikte whatsapp numaramız olan 0532 456 17 34 nolu telefona göndermeniz veya ikincielsaatci@gmail.com mail adresine yada sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Chopard saat fiyatları en iyi ve uygun bir şekilde sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

ikinci chopard saat alanlar

Chopard Kuruluş

 16. Yüzyılın ortasına gelindiğinde saat yapımı endüstrisi, bölgede kurulan Reform Kilisesinin üyeleri olan Huguenots, Fransız Protestanlar tarafından kurulduğunda İsviçre'de gelişmeye başladı. Cenevre ve daha sonra Jura bölgesi, saat endüstrisinin merkez üssü haline geldi.

 İsviçre Jura bölgesinde rüzgarlı aylar boyunca, ülke halkı İsviçre hazırlık cep saatleri için hareket üretmeye zaman ayırdı. Köylüler, Cenevre'den Comptoirs'lar aracılığıyla emir aldılar, köylüleri bir araya getirmeleri için saat mekanizmalarının bileşenleri ile sağlayan örgütler sattılar. İlkbaharda bitmiş hareketleri topladılar ve ticarete başladılar. 1830 yılına kadar bölgede sadece kilit mekanizmalarla saatler üretildi. 1860 yılında Louis Ulysse Chopard küçük bir Sonvilier köyünde şirketini kurdu. İlk yıl üretiminin bir kaydı yok, ancak o zamandan beri, en yüksek kalite ve önyargı standartlarını karşılayan saatler ürettiğini biliyoruz.

 Üretimini geri kalanıyla tanımlamak için LU Chopard, kalite ve ön yargıya odaklandı ve Sonvilier'in en iyi saatlerini geliştirdi.
20. yüzyılın başlarından itibaren, geleneksel geleneksel saat ustaları Sanayi Devrimi nedeniyle kademeli olarak kırılmaya başladı.
Chopard hala saatlerinde bir müşteri olduğunu ve Doğu Avrupa'ya gittiğine karar verdi. Macaristan, Polonya ve Rusya'yı ziyaret etti ve saatlerinde CZar Nicholas II'nin mahkemesine çıktı.
1920'de şirket Ginebra'ya taşındı.

 İki Dünya Savaşı arasındaki süre, birçok saatçi ve kuyumcu için eleştiriydi, ancak LU Chopard, oğlu ve onların saatleri için değil. Louis Ulysse Chopard'ın torunu André-Paul Chopard, 1963'e kadar Karl Scheufele III ile tanıştığında, firmanın başıydı. Takı işinde büyük bir üne sahip bir ailenin üyesiydi. genç adamın elinde şirket.

 

 1860 Louis-Ulysse Chopard , İsviçre'deki Sonvilier'de saatçilik atölyesini kurdu. Uluslararası toplayıcılar, doğru ve güvenilir saatler satın almak için uzak ve geniş gelir.

1921 Louis-Ulysse'nin oğlu Paul Louis Chopard, La Chaux-de-Fonds'da bir Chopard şubesi açtı. Kısa bir süre sonra şirketin tamamını yeniden yerleştirir. Son evini bulmadan önce Chopard'ın taşınması son kez olmayacak.

1937 Paul Louis şirketi tekrar bu kez Cenevre'ye taşıdı.

1943 Louis-Ulysse'nin torunu Paul-Andre Chopard, fabrikada sahipliğini alır.

1963 Paul-Andre, Chopard'ı, mevcut Eszeha mücevherlerini ve İsviçre'deki üretimi izleyen şirketi birleştiren Karl Scheufele'ye satıyor. Şirketler Chopard adı altında birlikte ticarete başlıyor.

1974 Chopard, merkezini Cenevre'den Meyrin-Cenevre'ye taşıdı.

1976 Chopard'ın ilk horolojik efsanesi doğdu: Mutlu Elmaslar. İki safir kristal arasında serbestçe hareket eder, elmas döndürür ve merkezi kalibrenin etrafında zıplar.

1980 Chopard, deri kayışa sahip ilk lüks spor saatini başlattı : St Moritz.

1988 Chopard, ünlü Mille Miglia klasik otomobil yarışıyla bir ortaklık kuruyor ve ilk adımlarını hassas horoloji dünyasına taşıyor. Mille Miglia serisi, başlangıçta mitingde yalnızca katılımcılara verilen yıllık kreasyonlar ve daha sonra Chopard'ın yarışta ticari olarak mevcut saygıları olarak bir yarış efsanesi olacak. Her yıl yeni bir Mille Miglia yarış geleneğini canlı tutacak.

1993 Chopard'ın Happy Sport koleksiyonu prömiyerdir. Çelik spor saat tasarımının ve Happy Diamonds oyunculuğunun bu cesur kombinasyonu, anlık bir başarıdır. Happy Sport saatler, yaklaşık 100 modele sahip bir aile olmak için büyüyecek.

1996 Chopard, “LUC” hareketlerinin tasarlanacağı ve oluşturulacağı, İsviçre Jura'nın kalbinde özel bir üretim açar.

1997 LUC 1860 dünyaya sunuldu.

Bir LUC hareketi ile güçlendirilecek ilk lüks saat, klasik çizgileri hemen beğeni kazanıyor. Montres Passion dergisi, 'Yılın İzlemesi' adını veriyor.

1998 Caroline Scheufele'den sonra Cannes Film Festivali ile Chopard ortakları Palm D'Or'ı yeniden tasarladı.

2000 Chopard'ın Quattro prömiyeri. Quattro, ekstra uzun bir dokuz günlük güç rezervi için iki set yığılmış varil içeren 98.01-L LUC hareketini içeriyor.

2001 Chopard, kendi kendini sarmalayan tonneau hareketi ile dünya ilkelerini başlatmanın yeni geleneğini sürdürüyor.

2003 Güzel LUC Tourbillon ortaya çıktı. Chopard'ın ilk tourbillon modelinde sekiz günlük bir güç rezervi bulunuyor.

2004 İlk LUC Düzenleyicisi dünyaya sunuldu. Bu yenilikçi lüks saat, geleneksel 'regülatör' saatini minyatürleştirir - inanılmaz hassas bir referans saati, saatlerin hassaslık ve güvenilirlik açısından ölçülmesini sağlar - bir kol saatine. Saatler, dakikalar ve saniyeler bağımsız sayaçlarla ölçülür: saat üçte, kadranın merkezinde dakika ve saat altıda saniye. Saat dokuzda dördüncü karşı önlemler 24 saat.

2006 Uzun tarihini kutlayan Chopard, sadece Chopard'a değil, genel olarak lüks saatlere ayrılmış bir müzesi olan Fleurier'deki LUCEUM'u açar.

2007 Chopard'ın 100. butiği New York'ta açılıyor.

2010 Chopard 100. doğum gününü kutluyor . 2013 Chopard, müşterilere 20 yıllık şahane şaheseri kutlamalarında kendi Mutlu Spor saatlerini oluşturma şansı veriyor. Chopard ayrıca miras saatçisine yönelik tamamen yeni bir yönü işaretleyen ilk Engine One modelini de piyasaya sundu. Engine One, önümüzdeki birkaç yıl içinde, cesurluğun meraklıları ile konuşmak üzere tasarlanan bir dizi modern 'teknoloji' saati ile birleştirilecek.

İngilizce tam metni aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
Kaynak : https://www.officialwatches.com/chopard/history/

  • ikinci el Chopard saat alanlar
  • Chopard saat alan yerler
  • Chopard saatimi nasıl satarım
  • Chopard saatimi nereye satabilirim
  • Chopard saatimi satmak istiyorum
  • Chopard saat alınır
  • Chopard saat alım satım