İkinci el IWC Saat Alan Yerler

İkinci el Orjinal IWC Saatleriniz firmamız tarafından değerinde ve nakit olarak alınır. Kullanmadığınız orjinal saatlerinizi satmayı düşündüğünüz taktirde uzun yıllardır bu işi yapan firmamızdan fiyat almadan saatinizi satmayın. Saatinizi satmak artık çok kolay. Dilerseniz saatinizin resmini varsa sertifakası ile birlikte whatsapp numaramız olan 0532 456 17 34 nolu telefona göndermeniz veya ikincielsaatci@gmail.com mail adresine yada sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. IWC saat fiyatları en iyi ve uygun bir şekilde sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

ikinci IWC saat alanlar

IWC Kuruluş

  Amerikalı bir mühendis ve saat ustası olan Florentine Ariosto Jones, 1868'de İsviçre'ye gitmeye ve “Uluslararası Saatçi Şirketi” ni kurmaya karar verdiğinde başladı.

  Son derece nitelikli bir İsviçreli mürettebat ve denizaşırı ülkelerden gelen en modern makinelerle, Amerikan pazarı için kalite mekanizmaları ve izleme parçaları. Daha sonra, bir saatçi ve Schaffhausen'den bir üretici olan Johann Heinrich Moser ile tanıştı ve diğerlerinin yanı sıra çarlar imparatorluğu için cep saatleri yaptı. Sektörde öncü olan Moser, Schaffhausen'de Rhin suları tarafından işletilen bir hidrolik istasyona yeni kurulmuştu.

  Bu istasyon, ucuz enerji sağladı ancak çok az insan için. Jones'un ihtiyacı olan şey buydu ve oradaki şirkete yerleşti. Jones, mükemmel bir işadamı olmanın yanı sıra mükemmel bir saat tasarımcısıydı. İlk mekanik cebinde "Jones kalibresi" ile seyreden saatler, olağanüstü özellikler sundu. Kuruluşundan birkaç yıl sonra, "Amerikan" saat fabrikasının mülkiyeti İsviçre eliyle alındı.

  Aynı zamanda "Probus Scafusia" ürününün (Schaffhausen’in onaylanmış mükemmelliği) felsefesi, günümüze kadar değişmezliğini sürdürecektir. Johannes Rauschenbach-Vogel şirketi 1880'de satın aldı. Rauschenbach ailesinin dört kuşağı, değişen isimlerle IWC'ye sahip oldu.

  Satıştan sadece bir yıl sonra Johannes Rauschenbach öldü. Oğlu, Johannes Rauschenbach-Schenk, IWC şirketini devraldığında 25 yaşındaydı ve 1905 yılının 2 Mart'ında kendi ölümüne kadar başarılı bir şekilde koştu. İmalat, IWC'nin 1885 yılında, Pallweber patentine göre dijital göstergeli ilk cep saatleri ile zaten inovasyon ruhunu gösterdi. Kısa süre sonra IWC, bugün ve bir kez revize edilen bir kronometrenin hassasiyetine erişen cep saati mekanizmalarını geliştirdi.

   Günümüzde bu IWC saatleri son derece nadirdir ve koleksiyoncudan sonra aranır. 1905'te J. Rauschenbach-Schenk'in ölümünden sonra karısı, iki kızı ve eşleri, Ernst Jakob Homberger (Schaffhausen'deki G. Fischer AG'nin yöneticisi) ve Dr. Carl Jung (psikolog ve psikiyatrist), IWC. Kayınpederinin ölümünden sonra, Ernst Jakob Homberger, Schaffhausen saatçi şirketin işleri üzerinde önemli bir etkiye sahipti ve Avrupa tarihinin en çalkantılı dönemlerinden biri olan IWC'ye rehberlik etti.

  1930'larda IWC, özellikle antimanyetik mekanizmalı havacılar için tasarlanan ilk saati tanıttı. 1940'da Big Pilot'un saati IWC için bir başka önemli kilometre taşı oldu. 1948'e doğru, Mark 11 manyetik alanlara karşı zırhlı göründü. Bu koruma daha sonra Ingenieur tarafından ve günümüzde birçok IWC saati tarafından kullanılacaktır.


Kaynak : https://www.interwatches.com/iwc-history

  • ikinci el IWC saat alanlar
  • IWC saat alan yerler
  • IWC saatimi nasıl satarım
  • IWC saatimi nereye satabilirim
  • IWC saatimi satmak istiyorum
  • IWC saat alınır
  • IWC saat alım satım