İkinci el Panerai Saat Alan Yerler

İkinci el Orjinal Panerai Saatleriniz firmamız tarafından değerinde ve nakit olarak alınır. Kullanmadığınız orjinal saatlerinizi satmayı düşündüğünüz taktirde uzun yıllardır bu işi yapan firmamızdan fiyat almadan saatinizi satmayın. Saatinizi satmak artık çok kolay. Dilerseniz saatinizin resmini varsa sertifakası ile birlikte whatsapp numaramız olan 0532 456 17 34 nolu telefona göndermeniz veya ikincielsaatci@gmail.com mail adresine yada sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Panerai saat fiyatları en iyi ve uygun bir şekilde sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

ikinci el Panerai saat alanlar

Panerai Kuruluş

  Son yıllarda endüstrinin en çok aranan markalarından biri olarak ortaya çıkmış (ve koleksiyoncuların ve meraklıların son derece sadık takipleri ile karakterize edilen) İtalyan bir saat ustası olan Officine Panerai, mirasının büyük kısmını tarihsel rolünden almaktadır.

  Kraliyet İtalyan Donanması'nın resmi tedarikçisi. Marquee model soyları - Panerai Radiomir ve Panerai Luminor - İtalyan dalgıçların, denizaltıların ve kritik sualtı görevlerinde kullanacakları komandoların zorlu taleplerine cevap olarak açık bir şekilde geliştirildi.

   Markanın askeri soyağacı, sade siyah yüzleri ve aydınlık Arap rakamları ve Panerai'yi lüks pazardaki en ikonik markalardan biri yapan yapışkanlı çubukların sade zarafetine yansıtıyor. 1860 yılında Giovanni Panerai tarafından Floransa'da bulunan ünlü Ponte alle Grazie'de kurulmuş olan, Officine Panerai'nin öncüsü olan şehirdeki ilk saat imalatçısıydı ve kuruluşundan bu yana İsviçre'deki prestijli meslektaşlarıyla yakın profesyonel bağları sürdürdü.,

   Kurucunun torunu olan Guido Panerai'nin yönetiminde, hassas enstrümanlar üretme konusunda uzman olan ve yüzyılın başlarında Donanmanın resmi tedarikçisi olarak seçilen ve Piazza San Giovanni'de (amiral gemisi Panerai'nin) yeni bir yere taşındı. butik bugün bulunabilir 20. yüzyılın ilk yıllarında Panerai, karanlıkta güvenilir bir şekilde kullanılabilecek enstrüman kadranları, manzaraları ve teleskopik cihazları yapmak için ışıklı materyallerle yoğun bir şekilde deney yapmaya başladı.

   Daha sonra Radiomir adı verilen patentli bir çinko sülfid ve radyum bromür kombinasyonuna yerleştiler. 1930'larda Giuseppe Panerai tarafından mükemmelleştirilen bir prototip Panerai Radiomir kol saati, 1936'da Kraliyet Donanması Donanmasının Birinci Denizaltı Grubuna onay için gönderildi. Saat, performansıyla selamlandı ve 1938'de prestijli Panerai Radiomir, İtalyan donanma komandolarının elit takımları tarafından istihdam edildi. Panerai Radiomir ilk olarak, Akdeniz'de İtalyan dalgıçların yürüttüğü cüretli operasyonlarla olan ilişkisinin sonucu olarak, İkinci Dünya Savaşı sırasında saat meraklılarının dikkatini çekti.

  Bu saldırılardan en ünlüsü, 1941 yılının Aralık ayında, altı İtalyan komando grubunun, Mısır, İskenderiye limanındaki iki İngiliz zırhlısı, bir tanker ve destroyerden başarılı bir şekilde sakatlanmasıyla gerçekleşti. Kadronun lideri, Teğmen Luigi Durand De La Penne, operasyon sırasında, bir adamlarını kurtarmaya çalışırken yakalandı ve daha sonra hedeflenen savaş gemilerinden birinde sorgulandı. O, suçlamaların yerini ifşa etmeyi reddetmesine rağmen, İngiliz kaptanını, mürettebatını kurtarmak istiyorsa hemen gemisini tahliye etmesi gerektiği konusunda uyardı.

  De La Penne ve partneri, geminin terkedilmesi ve gemiyi felce uğratan patlamanın mucizevi bir şekilde hayatta kalması sırasında beklemeye bırakıldı. İngilizler, davranışlarından çok etkilendiler ve daha sonra altın onur madalyası için tavsiye edildi; Bir İngiliz amiral onu 'tek bir adamın bir filo üzerine uyguladığı en büyük darbenin dağıtıcısı' olarak tanımlayacak kadar ileri gitti. Çatışmanın sona ermesiyle, dolaşımdaki sınırlı sayıda Panerai Radyommisi, koleksiyonculardan sonra çokça aranmaya başlamıştı. Tek bir adamın bir filo üzerinde yarattığı en büyük darbenin dağıtıcısıydı.

  Çatışmanın sona ermesiyle, dolaşımdaki sınırlı sayıda Panerai Radyommisi, koleksiyonculardan sonra çokça aranmaya başlamıştı. Tek bir adamın bir filo üzerinde yarattığı en büyük darbenin dağıtıcısıydı. Çatışmanın sona ermesiyle, dolaşımdaki sınırlı sayıda Panerai Radyommisi, koleksiyonculardan sonra çokça aranmaya başlamıştı.


Kaynak : https://www.interwatches.com/panerai-history

  • ikinci el Panerai saat alanlar
  • Panerai saat alan yerler
  • Panerai saatimi nasıl satarım
  • Panerai saatimi nereye satabilirim
  • Panerai saatimi satmak istiyorum
  • Panerai saat alınır
  • Panerai saat alım satım